Používate kefu na vlasy?

Máte svoju obľúbenú kefu na vlasy, ktorej sa nechcete vzdať. Používate ju už niekoľko rokov i napriek tomu, že má pár štetín zlomených? Je najvyšší čas, takúto kefu vymeniť.

kefa na vlasy

Vedeli ste, že po každom česaní zanecháte na kefe odumreté bunky pokožky, mazivo, vlasy, prach, lupiny, baktérie a kvasinky? Ak sa o kefu na vlasy nestaráte, pri ďalšom česaní si spomínané nečistoty zanesiete späť do vlasov. Preto sa treba o kefu na vlasy pravidelne starať, aby vaše vlasy boli zdravé a mali ste vždy dokonalý účes.

Základom je čistenie

Po každom česaní je potrebné odstrániť vypadané vlasy a chuchvalce. Po umytí vlasov nezabudnite dobre vyčistiť aj kefu na vlasy. Kefu opláchnite pod teplou tečúcou vodou, pridajte aj pár kvapiek šampónu. Po stylovaní vlasov ostanú v štetinách kúsky vlasových produktov, ktoré treba dôkladne odstrániť. Pravidelne raz za mesiac môžete nechať plastovú kefu na 20 minút v miske s teplou vodou odmočiť, do vody pridajte pár kvapiek šamónu a prášok do pečiva. Kefu na vlasy následne vyčistite napr. zubnou kefkou, ktorú máte určenú iba na čistenie kefy na vlasy alebo hrebeňa. Drevenú kefu môžete čistiť iba pod tečúcou vodou.

Kedy je potrebné kefu na vlasy vymeniť?

Prvým signálom sú zlomené alebo rozstrapkané štetiny. Nielenže si nedokážete účes pekne vytvarovať, pri česaní si môžete vlasy poškodiť alebo si poškrabať a podráždiť pokožku hlavy. Ak nedokážete z kefy odstrániť zamotané vlasy a iné nečistoty, kefu na vlasy treba jednoznačne vymeniť.

Doba, ako dlho kefa na vlasy vydrží, závisí od kvality kefy, textúry vašich vlasov a hlavne produktov, ktoré si pri úprave účesu na vlasy nanášate. Odporúčané je kefy vymeniť každých 6 až 12 mesiacov. Ak mate kožné problémy, kefu je potrebné meniť častejšie.

kefy na vlasy

Odporúčania na záver

Používajte minimálne 2 kefy. Jednu používajte iba večer pred spaním na vyčesanie vlasov a druhú na rannú úpravu vlasov. Týmto spôsobom životnosť večernej kefy na vlasy predĺžite. Na fúkanie vlasov používajte kefy s vysoko tepelne odolnými štetinami. Kvalitné kefy so štetinami z diviaka sú trochu drahšie, no majú dlhšiu životnosť.