Ako oživiť kuchyňu s malým rozpočtom

Zdá sa vám vaša kuchyňa nudná a plánujete urobiť zmeny, no bojíte sa väčších investícií? Kuchyňu dokážete oživiť aj drobnými zmenami, ktoré nezaťažia váš rodinný rozpočet. Ak vyskúšate aspoň 2 – 3 zmeny z našich nápadov, vaša kuchyňa získa nové čaro a opäť sa v nej budete cítiť príjemne.

ako oživiť kuchyňu

9 tipov ako oživiť interiér kuchyne

1. Drezová batéria

Okrem dizajnu a výrobcu sú dôležité aj technické parametre ako výška a otočnosť batérie, typ ovládania, funkcia výsuvnej spršky a možnosť vyklopiť batériu, ak máte kuchynsky drez pod oknom.

3. Dvierka na kuchynskej linke

Nie je potrebné vymeniť komplet kuchynskú linku. Kuchynské dvierka môžete premaľovať, vytapetovať a ak majú štandardný rozmer, môžete ich jednoducho vymeniť a kuchynská linka bude pôsobiť ako nová.

4. Úchytky na dvierkach kuchynskej linky

Úchytky sú drobný detail, ktorý zvýrazní štýl vašej kuchyne. Ich výmena je rýchla a finančne nenáročná.

5. Závesné otvorené police

Získate nový úložný priestor pre vaše kuchárske knihy či črepníky s bylinkami a súčasne môžete ukázať aj váš nový čajový set.

6. Kuchynský textil

Dodajte vašej kuchyni farebný nádych. Kuchynský obrus, prestieranie alebo podsedáky na kuchynské stoličky môžete meniť tematicky alebo podľa nálady.

8. Farba stien alebo tapety

Zdá sa vám biela farba nudná, nebojte sa experimentovať a vyskúšajte pastelové farby. Pri výbere odtieňu dbajte na štýl interiéru a jeho veľkosť. Ak máte v kuchyni jedálenský kút, môžete ho oddeliť od kuchynskej časti dizajnovými tapetami.

9. Obrazy a plagáty

Trendové sú obrazy vytlačené v digitálnej kvalite na bavlnenom plátne a natiahnuté na drevenom ráme alebo plagáty zarámované vo výraznom ráme.